Rośniemy Razem!

 

Gdy spotykają się ludzie, którzy pozytywnie nastawieni są na zmiany, sukces oraz łączy ich otwartość – korzysta na tym cała branża nieruchomości. Jest kilka wydarzeń w ciągu roku, gdzie szczególnie czuć tę moc. Jednym z nich jest Spotkanie Liderów Nieruchomości, gdzie ostatnio spotkałem się z poglądami pośredników z różnych części Polski i zaczerpnąłem inspiracji do dalszych działań – od znajomych, przyjaciół, ekspertów w zupełnie innych dziedzinach. Warto było tam być, warto  to podsumować i warto o tym mówić!

Partnerstwo, Otwartość, Odpowiedzialność!

To hasła, które zanotowałem w swojej głowie po prezentacji Moniki Rudnickiej (General Manager Otodom). Zrobiła dobry wstęp do dyskusji, rozmów i wymiany doświadczeń w kuluarach.

 

Tematem przewodnim było partnerstwo w branży nieruchomości. Jakie jest, co oznacza i jak je rozwijać. Podstawą do jego budowania jest otwartość, która zaczyna się na płaszczyźnie zespołu Moniki, a ma wymierne przełożenie we współpracy z partnerami w biznesie, w tym z pośrednikami.

 

Monika odsłoniła karty w zgodzie z wartościami jakimi kieruje się cały zespół Otodom. Be Open, Be Empowered, Be Curious, Be Fast, Build on Each Other, Live It. Na przykład ciekawe jest, a zarazem zrozumiałe działanie w swoim obszarze każdego pracownika Otodom – jego dział to jego firma. Przecież nie można bać się podejmować decyzji w oparciu o własne doświadczenia. Nie można czekać, aż ktoś przyjdzie i powie Ci co masz zrobić. Zaufanie i akceptacja ryzyka popełnienia błędu – krótko mówiąc Be Empowered – to jest dobre. Utkwiło mi w pamięci również Be Fast – działaj szybko, bo dobra decyzja podjęta zbyt późno może okazać się złą decyzją. Ujęte w punkt i wdrożone już w moje życie, bo czasem szybkość działania ma ogromne znaczenie, a przecież ewentualne braki zawsze można uzupełnić 🙂

Efekty zarządzania serwisem w ten sposób można odczuć i zobaczyć w wynikach zasięgów, które przedstawiła szczegółowo Monika Rudnicka. Zastanawiające jest jak daleko można zwiększać zasięg. Chyba jest jakaś granica? 😉 Trzeba przyznać, że rozpoznawalność serwisu Otodom wśród klientów poszukujących, jak i sprzedających jest bardzo duża. Zadaje sobie pytanie: czy Otodom będzie utrzymywał i pozyskiwał nowych klientów tylko działaniami marketingowymi , czy ma w zanadrzu strategię na zwiększenie portfela klientów biznesowych, mobilnych jak i konsumentów? A Tobie jakie pytania  nasuwają się po tej prezentacji?

 

Energia, Pasja, Doświadczenia

Tak podsumowałbym prezentacje Krzysztofa Hołowczyca. Jego historia jest świetnym przykładem, że w życiu warto ryzykować z pasją do tego co się robi. Podziwiam Krzysztofa, że z taką otwartością, a zarazem spokojem opowiadał o swoich sukcesach i trudnych decyzjach w swoim życiu. Mocno życiowo i zarazem wartościowo.

 

Znamy dane, przyswajamy zmiany

Żyjemy w czasach, gdzie większość decyzji możemy podejmować na podstawie danych, które są ogólnodostępne. Trzeba po nie tylko sięgnąć. Działając w każdej branży, warto z  czystej ciekawości, śledzić trendy i zmiany, które zachodzą na całym świecie. Z prezentacji Roberta Kozielskiego można było skonsumować sporą porcję trendów technologicznych, demograficznych, nawyków i zachowań.

Każda prezentacja była na swój sposób inna, ta była najbardziej dla mnie merytoryczna. Informacji było tak dużo, że trzeba to podzielić na kilka części i żyć ze świadomością zachodzących zmian w naszym otoczeniu.

Jedną z nich Kozielski udostępnił nam pod tym unikalnym adresem. Miłego czytania!

Słowa mają moc

Od słów wszystko się zaczyna i od słów wiele zależy. Profesor Jerzy Bralczyk opowiedział o manipulacji językowej w takiej formie, że uśmiecham się nawet dziś, gdy pomyślę sobie o przykładach, które przytoczył. Wyjątkowa osoba, którą warto było poznać. To przykład człowieka, który z pasji do słowa został ekspertem od języka mediów, reklamy i polityki. Wybitny językoznawca, dla którego słowo nie ma tajemnic. Gdyby każdy dochodził do takiej perfekcji w swojej dziedzinie…

Każdy ma swoje przemyślenia po tym spotkaniu ponieważ każdy z nas ma inne doświadczenia. Każdy z nas jest inny! Podsumowując. Na Spotkaniu Liderów Nieruchomości w Serocku, spotkało się grono 300 ekspertów z branży nieruchomości. Nie było oczywiście okazji porozmawiać z każdym, ale kilka rozmów z osobami z różnych specjalizacji, nasunęło mi i zapewne każdemu z uczestników kilka ciekawych przemyśleń.

Rośniemy, rozwijamy się i zbieramy doświadczenia i sukcesy

W ostatnich kilku latach, a mam przyjemność być już 9 lat w tej branży, widać, słychać i czuć, że rośniemy w oczach klientów, którzy w świecie codziennych obowiązków nie mają czasu na zajmowanie się sprzedażą nieruchomości. W końcu to często kilka miesięcy, a nawet rok czy dwa. Doceniają nasze doświadczenie i kompetencje,  którymi skutecznie doprowadzamy do sprzedaży nieruchomości.  Więc jeśli ktoś z nas podjął  decyzje, aby mocno rozwijać jakość swoich usług, to dziś jest o kilka kroków do przodu i planuje kolejne zmiany, bo wie, że są nieuniknione.

Zmiana jest nieunikniona

Lubię to zdanie! Czasem sobie o nim przypominam, gdy podejmuje nowe decyzje. Rynek nieruchomości rozwija się dynamicznie. Podobnie jak moi przyjaciele z branży nieruchomości reagujemy na zmiany i podejmujemy decyzję biznesowe. Dzięki takim spotkaniom jak to w Serocku, możemy się wymieniać swoimi dobrymi i złymi doświadczeniami na poziomie zagadnień prawnych, strategicznych, marketingowych. Tym samym unikamy popełniania tych samych błędów.

Otoczenie

To co działa u mnie, nie musi działać u Ciebie. Rynki są różne. Mniej lub bardziej dynamiczne, w zależności od lokalizacji i innych czynników gospodarczych. Dlatego dany model biznesowy biura nieruchomości, musi być elastyczny i niekoniecznie sprawdzi się u każdego. Więc ciekawość wszystkiego, co sprowadza nas do rynku nieruchomości, jest ważne. Miej oko na otoczenie!

Podsumowując: dzielmy się, analizujmy, działajmy, rozmawiajmy, odpoczywajmy, cieszmy się sobą i tym co robimy. 

Do zobaczenia, 

A.

Zdjęcia źródło Otodom.

Lata trzydzieste, czarne złoto i willa w kolorze cyjanu

(Visited 431 times, 1 visits today)