Messenger i boty w nieruchomościach

Jak już wiesz w APP Development realizujemy swoje pomysły. W wyniku tego wprowadzamy narzędzia, które realnie wspierają pracę agenta nieruchomości i mają wpływ na automatyzację procesów biura. Bacznie obserwuje rozwój i plany produktów Facebooka. Dlatego obecnie pracuję nad zwiększeniem liczby zapytań od klientów, którzy spacerują po stronie Partner Nieruchomości i przeglądają ogłoszenia. Pewnie zastanawiasz się czy warto wprowadzić komunikację z klientami i pracownikami opartą o komunikator Messenger? Zaraz sam będziesz mógł odpowiedzieć sobie na to pytanie.

 

Kilka faktów o Messengerze

  • Po pierwsze! Messenger to dziecko Marka Zuckerberga i najpopularniejszy komunikator. Ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie! Trzeba przyznać, że ta liczba robi wrażenie. Mam znajomych, którzy nie korzystają z Facebooka, a instalują Messengera lub działają w firmie w aplikacji work czat. Messenger zastępuje smsy i nie tylko. Coraz częściej wypiera również prowadzenie rozmów telefonicznych. W tym tygodniu osobiście umawiałem się kilkanaście razy na spotkanie, właśnie za pośrednictwem Messengera. Tobie też to się zdarza?
  • Po drugie! Bardzo duże znaczenie ma szybkość odpowiedzi na pytanie klienta, który zainteresowany jest zakupem nieruchomość. To jedna z najcenniejszych cech nowoczesnego agenta nieruchomości. Przede wszystkim szybkość ta przekłada się na wyniki w sprzedaży i budowaniu relacji. Oczywiste jest, że komunikacja w czasie rzeczywistym to ważny element w obsłudze klienta na tak konkurencyjnym rynku. Co ważne, zmiany te nie wymagają dużego budżetu. Pamiętaj, że są elementy w prowadzeniu biznesu, które realizowane konsekwentnie dają lepsze efekty niż kampania reklamowa za kilka tysięcy złotych. Ale o tym pogadamy innym razem…
  • Po trzecie mobile! To właśnie tu ruch wzrasta w niesamowitym tempie. Tak więc, albo biegniesz i dotrzymujesz kroku nowinkom technologicznym, albo będziesz musiał nadganiać straty. O ile oczywiście dostaniesz taką szansę.

 

 

Rola formularzy kontaktowych

Ilość wypełnionych formularzy kontaktowych na portalach nigdy nie zaskakiwały swoją ilością i jakością. Odpowiadając na nie często spotykasz się z informacją od klienta, że już nie pamięta, o którą nieruchomość chodzi. Moi klienci też tak mówili. Zanim odzwoniłem do nich, przejrzeli już tyle ogłoszeń, że nie byli w stanie wskazać, która ich właściwie interesowała. Wówczas zauważyłem, że im szybciej odpowiadam, tym komunikacja z klientem jest bardziej skuteczna. W PARTNER Nieruchomości średni czas odpowiedzi to 73 minuty. Dotyczy to głównie zapytań z serwisu Otodom. Dzięki aplikacji mobilnej zainsalowanej na telefonach, moi pracownicy widzą wszystkie zapytania od razu. Z kolei powiadomienia na telefonie powodują, że szybko reagujemy na zadane pytania. Tym właśnie moje biuro nieruchomości wyróżnia się na tle konkurencji – szybkością komunikacji z klientami. Czy dzięki komunikatorowi Messaneger i botom skrócimy średni czas odpowiedzi do kilku sekund? Poinformuję Cię, jak tylko zbiorę dane na ten temat!

 

Rozmowy telefoniczne

Zgodzisz się, że telefonów masz więcej niż wypełnionych formularzy? To łatwy sposób komunikacji i szybki, czyli to co lubią klienci najbardziej. A teraz zobacz, ile dziennie zadajesz pytań w sprawach służbowych i prywatny za pośrednictwem Messengera? Gdybyś miał te wszystkie pytania zadać telefonicznie, prawdopodobnie cały dzień spędziłbyś na słuchawce. Komunikator pozwala romawiać w czasie rzeczywistym. Wszytkie ustalenia, niezleżnie czy z rodziną, ze znajomymi, czy z pracownikami, są załatwiane od razu. Nie musisz 15 razy próbować się do kogoś dodzwonić, zostawiasz treść i czekasz na odpowiedź. Nie musisz z osobna dzwonić do każdego pracownika, wystarczy że zrobisz konferencjena Messengerze i wszystkim na raz zakomunikujesz to co właśnie „chodzi Ci po głowie”.  To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Chcemy czy nie, coraz więcej spraw załatwiamy właśnie w ten sposób.

Anonimowie zapytania? Znasz to! Formularze generują masę anonimowych zapytań. Jak ktoś poda maila, to nie poda numeru telefonu. Z kolei jak poda numer telefonu to nie poda maila, a imię i nazwisko pojawi się tylko czasem i tak w kółko, rany…Opierając komunikację na aplikacji Messenger, mamy do czynienia z wiarygodnymi danymi osób. Ja lubię konkrety, a zwłaszcza gdy wiem z kim mam współpracować przy kupnie czy sprzedaży nieruchomości. Po prostu wzmacniam interakcję poprzez spersonalizowane wiadomości. W takich wiadomościach, zarówno ja i klient, pokazujemy swoją twarz 🙂

 

Messenger Pośrednik

Nie mam wątpliwości, że ulubionym pośrednikiem w komunikacji między ludźmi jest właśnie dziecko M. Zuckerberga. Wprowadzając Messengera do mojego biznesu niespodziewałem się, że aż tak pozytywnie wpłynie on na komunikację z naszymi klientami. Jednak trochę martwi mnie monotonia zadawanych pytań typu: „O którą ofertę Pan pyta?”.  I wówczas nastaje ten moment, kiedy muszę upewnić się czy o tym samym mieszkaniu rozmawiamy. Znasz to? Albo na przykład standardowe zapytanie: „kiedy chciałby się Pan umówić na spotkanie?”. W takich przypadkach, pytania w komunikatorze może zadać za nas robot. Tak, to jest możliwe.

 

My już nad tym pracujemy. A Ty?

Wchodzimy na wyższy poziom komunikacji z klientem. Obecnie wykorzystujemy w komunikacji Messengera na naszej stronie interentowej. Zobacz jak to działa na www.partner..Jeśli chcesz wprowadzić takie rozwiązanie również na swojej stronie, napisz do Joanny Leśniak z mojego teamu! Ona pomoże Ci wszystko skonfigurować. A Ty daj znać jak wpłynęło to na konwersję z Twoimi klientami.

Do usłyszenia!

Dobra wróżba dla rynku nieruchomości na 2017

(Visited 299 times, 1 visits today)