Land staging – przygotuj działkę na sprzedaż!

Każdy dom, mieszkanie, zaczyna się od działki! Każda z nich ma inną historię i unikalne współrzędne geograficzne. Jeśli masz szczęście i sprzedajesz nieruchomość, którą sam chętnie byś kupił, to możesz zachęcić do nabycia mówiąc: „to jedyne takie miejsce na świecie!” – to prawda. Jednak wiem z własnego doświadczenia, że to nie wystarczy by przekonać poszukującego do kupna od Ciebie tego kawałka ziemi.

Zapraszam Cię do zapoznania się z nową definicją – Land staging, czyli jak przygotować i pokazać potencjał działki. Jak ja to robię? Check This Out!

Działka- pod tym hasłem kryje się tak wiele!

Wiesz jakich ogłoszeń jest najwięcej w Internecie? Na pierwszym miejscu mieszkań, a na drugim działek. I o tym dzisiaj będę pisał. W mojej ocenie, kategorią z największym potencjałem biznesowym wśród nieruchomości są właśnie te ostatnie. Działki to wąska specjalizacja z dużą różnorodnością. Przecież możemy rozróżnić je na: zabudowane, niezabudowane, budowlane, usługowe, działki, łąki, lasy sadzone, lasy naturalne, tereny zielone, dla rolników, rekreacyjne, turystyczne, przeznaczone do celów mieszkaniowych lub rekreacyjnych, z alternatywą dla odnawialnych źródeł energii…

…ale do rzeczy na co zwrócić uwagę, chcąc sprzedać działkę? Diabeł tkwi w szczegółach i nie tylko. Można zrobić bardzo wiele i większość z tych działań to ogrom pracy, ale nie wszystkie…Czytasz dalej? To dobrze, opowiem Ci dzisiaj o tym dlaczego właśnie w tej specjalizacji, padają wysokie stawki za wynagrodzenie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Pod warunkiem, że zastosujesz Land staging!

PO PIERWSZE: KONRETNA INFORMACJA dla Klienta

Przeznaczenie działki zawsze jest dobre, jednak zależy dla kogo. Bezdyskusyjne jest to, że trzeba je określić przed sprzedażą, a to już wymaga kilku czynności, za które klienci chętnie zapłacą w pierwszym etapie. Czasem wystarczy tylko zaświadczenie z miejscowego planu zagospodarowania terenu. Jednak nie jest to jedyne źródło informacji na temat przeznaczenia działki i jej ograniczeń, które mogą mieć istotny wpływ dla kupującego i jego planów względem tej nieruchomości.

Kiedy już wiesz prawie wszystko o naszej działce, możesz na podstawie zebranych informacji określić:

– strategię sprzedaży,

– grupę docelową, do której będziemy komunikować

– potencjał, który posiada ta działka i język korzyści, którym będziemy posługiwać się przy sprzedaży.

Uzbrojeniepytanie, które pada na każdym spotkaniu podczas prezentacji: Jakie media znajdują się na działce? Gdzie znajdują się najbliższe media? Gdzie można uzyskać informację na ten temat? A wystarczy wypełnić wniosek o określenie warunków przyłączeniowych do danej nieruchomości i w terminie 21 dni otrzymasz bezpłatną odpowiedź. Można załatwić to zanim wystawisz działkę na sprzedaż! I uatrakcyjnić  uzyskanymi, pozytywnymi decyzjami.

Pośrednicy korzystający z nawiguj.com idą krok dalej. Zaznaczają w aplikacji na mapie, gdzie znajdują się media i mają konkretną informację dla klienta. A co jest najważniejsze dla poszukujących- jasny i przejrzysty przekaz! Klient dostaje wszystko na tacy i nie ma wątpliwości co do towaru który mu oferujesz.

Docelowo będzie jeszcze bardziej świadomy, ponieważ te informacje będą widoczne w rozszerzonej rzeczywistości! Zobaczy wirtualny słupek z gazem- tu już nie będzie pytań. Czujesz to? Jest już prototyp takiego rozwiązania, potrzebujemy jeszcze trochę czasu i wdrożymy to!

 

Otoczenieważne w życiu i nie mniej ważne przy nieruchomości. Wymaga to często indywidualnej analizy. Jednak pokazanie klientowi łatwego dostępu do obwodnicy, sklepu spożywczego, komunikacji miejskiej, szkoły, przedszkola, pracy, innych ważnych punktów na mapie, uatrakcyjni Twoją nieruchomość wśród innych ofert. Nie zapomnij wspomnieć o tym w ogłoszeniu, przejechać się po okolicy i sprawdzić gdzie jest najbliższy park a także dodatkowe atrakcje – bądź bezkonkurencyjnym lokalnym specjalistą!

 

PO DRUGIE: POKAŻ TO

Zakłada się, że 65% populacji stanowią wzrokowcy. To właśnie treści wizualne powodują wzrost zaangażowania u odbiorcy. Dlatego warto pomyśleć o:

Zdjęciach lotniczych z drona – popatrzmy na to wszystko z innej perspektywy. Bez dwóch zdań zdjęcia z drona wyróżnią Twoją ofertę spośród innych. To może być Twoja przewaga nad innymi ofertami. Masz zaledwie kilka sekund, by zwrócić uwagę poszukującego na Twoją nieruchomość pośród tysiąca ofert na listingu.

Korzyścią dla klienta jest to, że dajesz mu możliwość poznania otoczenia nieruchomości oraz jakość, którą nie wszyscy mogą się pochwalić.

Znasz Johns Drones? To właśnie on robi dla mnie i dla wielu biur nieruchomości, profesjonalne ujęcia z drona. Specjalizuje się w realizacjach dla branży nieruchomości, a dla pośredników był blisko 800 razy w powietrzu. Jeśli chcesz się wyróżnić, zadzwoń do niego, dojeżdża wszędzie! Po prostu lubi odkrywać nowe miejsca.

 

Rzut działki niczym rzut mieszkania, który pokazuje jego układ, potencjał do zagospodarowania i kształt.

Jest on odpowiedzią na wiele pytań klienta:

– czy zmieści się tam wymarzony projekt domu?

– jaka jest szerokość działki?

– jaka jest długość tej działki?

– jaki jest właściwie jej kształt?

Można samemu mierzyć i rysować rzuty działki. Ale można też wygenerować taki rzut w 20 sekund. Zawsze lubiłem proste i szybkie rozwiązania. No i jest!

Skorzystaj z promocji w serwisie Otodom i zdobądź kody na Rzuty działki w 20 sekund! Wystarczy że napiszesz @ na adres nawiguj@otodom.pl z hasłem KODY 🙂 

A później możesz je zrealizować TU

 

Tabliczka – pokaż lokalnie, że to miejsce jest na sprzedaż. Według moich danych, tabliczki generują najwięcej leadów, a dopiero na drugim miejscu jest Internet. Tabliczka to również jedna z najtańszych form reklamy z możliwością wielokrotnego wykorzystania.

PO TRZECIE: USUŃ

już tyle elementów dodaliśmy do prezentacji nieruchomości… czas coś usunąć! Zauważyłem, że podczas prezentacji nieruchomości, klienci często nie mogą oglądać terenu na sprzedaż, stanąć na środku, w rogu, z obok, z miejsca, w którym ma powstać ich dom!

Boisz się brudnej roboty?! A to właśnie ma wpływ na szybką sprzedaż. Jak trzeba to, to się kogoś znajdzie kto kosi, wyrywa chwasty, karczuje teren…a to wszystko by klient mógł wejść na działkę, którą chce nabyć, przejść się po niej i oczyma wyobraźni narysować przyszłe jej przeznaczenie.

Nie masz na to czasu? Przecież możesz zlecić to lokalnemu rolnikowi, ogrodnikowi, firmie, która zajmuje się extremalnymi zleceniami takimi jak czyszczenie piwnic!

 

PO CZWARTE: ULEPSZ TO

Wartością dodaną na pewno będzie poprawność wizualna. Widzisz, że furtka się nie domyka, a płot już nie pełni swojej funkcji, bo poległ z upływem lat? Moja rada- napraw to! Niekiedy wystarczy naoliwić zawiasy, innym razem naciągnąć siatkę do słupka by płot trzymał pion. Jakie jest pierwsze wrażenie? NAJWAŻNIEJSZE – każdy to wie.

Powiesz minimum… no pewnie. Można jeszcze zasadzić rząd tui wzdłuż płotu. Przecież czas sprzedaży to średnio około 12 miesięcy, akurat urosną na tyle, że będą korzyścią dla kupującego. Jeżeli nie ma ogrodzenia, warto wyznaczyć granicę działki. Koszt wyznaczenia granic przez geodetę to około 2000 złotych. Sporo! Ale jest alternatywa w postaci nawiguj.com Jaka jest korzyść dla klienta? Jeżeli działka jest pusta, to dzięki aplikacji Twój klient może mgnieniu oka zobaczyć przybliżone granice działki. Sprawdź to!

 To wszystko małe rzeczy, ale sprawiają, że to właśnie Twoja nieruchomość  będzie brana pod uwagę. Spróbuj i zwiększ swoją szansę na szybką sprzedaż.

Podsumowując! Land staging – to profesjonalne działania mające na celu przygotowanie nieruchomości gruntowej na sprzedaż, co pozwoli na zwiększenie wartości i przyciągnięcie jak największej ilości potencjalnych klientów. Działania które w efekcie, pokażą jej potencjał zabudowy, walory, możliwości podziału, przekształcenia, uzbrojenia terenu, które zwiększą wartość nieruchomości i zoptymalizują jej czas sprzedaży.

Do usłyszenia! 

 

 

Standardy wyłączności część 1.

Coca cola a branża nieruchomości

(Visited 1 970 times, 1 visits today)
  • Andrzej Skrzypek

    Bardzo fajny wpis. Niby proste działania ale nie zawsze o wszystkich pamiętamy. Tu zebrane w jednym miejscu, warto zapisać link w notesie 😉