Kody w branży nieruchomości

Albo ja zwolniłem, albo świat dostał turbo przyspieszenia… Co prawie umknęło mojej uwadze? Zobacz sam ile dzieje się wokół nas i co możemy wykorzystać w naszym biznesie.

Konferencja F8

Już po konferencji F8 2017 w San Jose w Kalifornii. To wydarzenie skierowane do programistów, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie technologicznych innowacji. Mark Zuckerberg rozpoczynając galę, mówił o tym: jak technologia może pomóc w budowie silniejszych społeczności. A ja pytam: jak możemy tę technologię wykorzystać w branży nieruchomości?

Aparat messenger

Nie trzeba wspominać, że jest to opcja, którą chłonie każdy. Dlatego też udostępnianych rozszerzeń jest coraz więcej. To dzięki kamerze możesz kontaktować się w video konferencji z rodziną, znajomymi, czy też klientami.

O swoich doświadczeniach biznesowych z aplikacją Messenger opowiadałem ostatnio tu. Jak to wygląda z perspektywy czasu? Powiem krótko, na początku przez Messengera kontaktowali się tylko klienci poszukujący. Obecnie również klienci sprzedający wybierają tę formę rozmowy z nami, by Informują nas w ten sposób o zmianie ceny,  umawiamy się na spotkania, czy obgadujemy szczegóły działań marketingowych. Największą korzyścią jaka z tego płynie, oprócz oczywiście szybkości załatwienia sprawy, to uwiarygodnienie danych. Wiem z kim rozmawiam, wiem z kim się umawiam.

Messenger proponuje również nowe funkcje. Zdjęcia i filmy 360? Bardzo proszę! A dzięki wirtualnemu markerowi urozmoicę je jeszcze np. rysunkiem w formacie 3D. Dzieje się! Jedni powiedzą, że to tylko bajery, inni głowią się jak to wykorzystać. A Ty, wsród których jesteś?

 

Kody Messenger

Są już w aplikacji od jakiegoś roku, ale dopiero teraz czuję jak możemy to wykorzystać! To dobra forma na szybki kontakt poprzez skan kodu aparatem z aplikacji. Jak to działa? Pokażę Ci to w kilku krokach:

1. Kliknij w trzy paski w prawym dolnym rogu

2. U góry są dwie zakładki Messenger i Aktywni, klikasz Messenger! Klikasz w napis „Skanuj kod Messengera” następnie skanujesz KOD, lub udostępniasz MÓJ KOD 🙂

3. Ja sobie zeskanuje KOD aplikacji nawiguj, gdzie on jest? Szukam…..

3. Gdy tylko najedziesz na kod kamerą, otwiera się czat…. ale czad będzie jak podepniemy pod to różne boty na witrynach lokali do wynajęcia i fiszkach 🙂

 

 

 

Właśnie jak możemy to wykorzystać w branży?

Kod Messengera jest podobny do QR kod. Jednak lepszy, bo nie potrzebujesz instalować dodatkowej aplikacji. W branży nieruchomości możesz to wykorzystać do komunikacji z klientami. Wyobraź sobie, że masz kilka Kodów Messengera, pod którymi kryją się różne chatboty z informacjami na temat danej nieruchomości. Poszukujący, który będzie przechodził obok na przykład lokalu do wynajęcia, gdy będzie chciał poznać jego cenę lub umówić się na prezentację, zeskanuje Kod Messengera na witrynie i dowie się od Twojego chatbota wszystkich informacji. Korzyść dla klienta – uzyskuje informacje w mgnieniu oka. Korzyść dla pośrednika – chociażby zaoszczędzony czas…

Ikonki zawierające ten specjalny kod możesz generować z poziomu aplikacji Messenger i wysyłać swoim klientom, umieszczać przy ofertach nieruchomości czy na swoim blogu etc. Po zeskanowaniu kodu, rozmówca zostanie przekierowany do Twojego profilu na stronie Messenger.com. W każdej chwili możesz przejąć tę rozmowę, wiedząc z kim rozmawiasz. A w sytuacji kiedy będziesz na przykład u notariusza, sprawę wstępnie załatwi za Ciebie chatbot. Jak zrobić prostego chatbota piszę Artur Jabłoński na swoim blogu – zobacz!

Jak ja wykorzystuje to w swoim biurze?

Mówiłem już o tym podczas Recamp’u #7. Zaczęliśmy wykorzystywać QR kody na tabliczkach, które wbijamy w działkę na sprzedaż. Poszukujący, który przejeżdża obok działki i zatrzymuje się, aby zobaczyć to miejsce, może zeskanować QR kod z tabliczki i zobaczyć granice działki w czasie rzeczywistym w aplikacji nawiguj.com. Ja natomiast w swoim panelu widzę, że ktoś zameldował się na działce i ogląda jej granice.

Zastanawiałem się, czy dobrym rozwiązaniem byłby również kod Messengera na tabliczce? Jednak uważam, że lepiej sprawdzi się to na wizytówkach, fiszkach, plakatach, ulotkach i w witrynach lokali do wynajęcia etc.

Komunikator Platform 2.0     

Jak już wiesz, Messenger otwiera się dla społeczności programistów. Firmy mogą pracować z kilkoma deweloperami, aby tworzyć różne boty. Jedne dla obsługi sprzedaży, inne dla obsługi serwisu czy wsparcia technicznego. Ciekawi mnie jakie pomysły pod kątem rozszerzenia do Messengera zaserwują nam serwisy ogłoszeniowe, które wchodzą w tę formę komunikacji z użytkownikami portali. Mogą na pewno dużo zyskać. Chociażby dane o użytkownikach, ruch, przyzwyczajenia i lojalność. Ja obecnie miałem okazję skorzystać z rozszerzenia Spotyfile i GIPHY, a Ty?  

Jeśli czujesz, że Messenger staje się śmietniskiem miliona opcji i rozszerzeń, to zawsze możesz skorzystać z wersji lekko okrojonej o te wszystkie bajery. Ale pamiętaj, że przyjdzie ten dzień i zaktualizujesz wersję do najnowszej.

Miłego dnia i szerokiej gamy pomysłów na wykorzystanie tego wszystkiego w Twoim biznesie – dla poprawy relacji ze swoim zespołem i swoimi klientami.

A teraz sprawdź czy działa i pogadajmy np. o narzędziu nawiguj w Twojej firmie 🙂

Cześć, A

Messenger i boty w nieruchomościach

(Visited 765 times, 1 visits today)