Coca cola a branża nieruchomości

Po ciężkim spotkaniu czuję, że jestem spragniony… zimnej coli z puszki. Nie zastanawiając się dłużej, skręcam na stację, tankuje do pełna, podaje NIP i biorę fakturę task manager. Coli jednak nie biorę, sięgam po puszkę PEPSI. Wiesz dlaczego? Ponieważ z tą stacją beznyznową kontrakt na wyłączność ma Pepsi-Cola.

Umowy na wyłączność

Choć w innych branżach umowy na wyłaczność są powszechne, na rynku nieruchomości wciąż nie są tak popularne. Przyjrzyjmy się temu. Coca-Cola swoim lojalnym klientom przy podpisaniu  umowy na wyłączność oferuje np. parasole do ogródków letnich, profesjonalne lodówki, w których chłodzą się napoje, szklanki z logo, promocyjne ceny i niestandardowe warunki umowy. Koncern podchodzi do kontrahenta w sposób profesjonalny, ponieważ widzi potencjał w rozwoju jego lokalu. Angażuje się w daną firmę, ale oczekuje za to lojalności, czyli współpracy na wyłączność. Tak samo działa to w branży nieruchomości. Współpracując tylko i wyłącznie z nami otrzymujesz więcej! Nie są to tylko korzyści bezpośrednio dla sprzedającego,  ale również dla kupującego, który dostaje dobrze przygotowany towar końcowy, jakim jest nieruchomość. Co znaczy więcej? Profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży (home staging, profesjonalna sesja zdjęciowa, weryfikacja stanu prawnego, dobranie odpowiednich metod marketingu) oraz sprzedaż nieruchomości (znalezienie odpowiedniego kupca, sprawdzenie wypłacalności, opieka prawna i notarialna, dopilnowanie właściwego przekazania nieruchomości). Więcej na ten temat możesz przeczytać również na blogu Partner Nieruchomości.

Gdzie jeszcze spotkasz umowy na wyłączność?

Przykładów możnaby mnożyć w nieskończoność. Lubisz piłkę nożną? Dajmy na to Borrusię Dortmund ubiera PUMA, nie zobaczysz ich zawodników w strojach Adidas lub NIKE. Mecze ekstraklasy obejrzysz teraz tylko na nc+.

A między meczami, czas na reklamę… Jak spostrzegasz ING Bank Śląski? Ja tak samo! Marek Kondrat z powodu długoletniej umowy na wyłączność z ING pozostaje nieosiągalny – jest ambasadorem jednej marki. I zdaje mi się, że to ewenement na naszym rynku, bo chyba nie ma drugiej instytucji finansowej tak długo związanej z jednym wizerunkiem.  To właśnie tej kampanii udało się zaangażować tak wielu odbiorców, wzbudzić w nich pozytywne emocje i zaufanie do banku.

Wejdźmy w świat mody i modelek. Z nią to mógłbym żyć na wyłączność, o kim mowa? Piękna rosyjska modelka Irina Shayk. To ona została ambasadorem najnowszej kolekcji 2016 bielizny marki Intimissimi. Zwróć uwagę, że firma Intimissimi postawiła na jedną twarz, a nie na 15 modelek w 15 różnych odsłonach. Nie osiągnęliby takiego efektu i zainteresowania swoimi produktami, gdyby ich brand był rozproszony. No właśnie…zastanów się, czy Twoje ogłoszenie jest jak 15 modelek czy jak Irina – jedno wyjątkowe, dobrze przygotowane, i co najważniejsze…unikatowe na rynku.

Podsumowując!

Pracujesz w branży nieruchomości? Bądź jak Marek Kondrat dla ING, podchodź do współpracy jak Coca- Cola do swoich kontrahentów, miej jeden właściwy sposób współpracy jak Intimissimi. Wówczas skorzystają na tym obie strony transakcji. Pod warunkiem, że jedna i druga strona takiego kontraktu podejdzie w sposób profesjonalny do zamierzonych działań. Tu lojalność i zaangażowanie musi być na 100%. Porównania, o których wspominam, wykorzystuję w swojej pracy z klientami, dla których wyłączność to coś nowego. Po kilku przykładach okazuje się jednak, że to najlepsza forma współpracy. Uświadamiam im, że jest ona stosowana powszechnie i codziennie mamy z nią do czynienia.

Możesz serwować ciepłą Coca-Cola kupującemu, gdy współpracujesz na zwykłej umówie ze swoimi klientami. Możesz również w ofercie mieć umowy na wyłączność i otwarte, wówczas należy „pluć sobie w brodę”, bo dramatycznie wzrasta prawdopodobństwo, że nieświadomy różnicy klient wybierze tę drugą. Twoja sprawa. Możesz też od razu zaspokoić potrzebę klienta i zaproponować mu dobrze schłodzoną Coca-Cola. I to jest strzał w dziesiątkę!

Na pewno taka strategia prowadzenia biznesu przez Coca-Cola, dała jej pozycję na podium najcenniejszych marek świata. A ile zyska Twój biznes, kiedy wprowadzisz styl pracy na wyłączność? Daj znać!

(Visited 1 879 times, 1 visits today)